MAHREMİYET POLİTİKASI

Performance Designed Products LLC ("PDP") mahrem bilgilerinizin korunmasının ve bunu hassas ve dikkatli şekilde yapmamızı istediğinizin sizin için çok önemli olduğu anlayışındadır. Bu mahremiyet politikası, nasıl bir şekilde sizin kişisel bilgilerinizi toplayıp, kullanıp, sakladığımızın daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır – eğer PDP’nin ürünlerini yazılımlarını uygulamalarını veya hizmetlerini (topluca “Hizmetler”) kullanıyorsanız veyahut PDP’nin websitesini ziyaret ediyorsanız. Hizmetler, Bazaarvoice, Inc. (PDP’den bağımsız üçüncü bir kişi olan müşteri hizmetleri hizmeti sağlayıcısı) tarafından sunulan hizmetleri de kapsar. Bazaarvoice’ın Mahremiyet Politikası (www.bazaarvoice.com/legal/privacy-policy/ adresinde yer alan) burada atıf yoluyla dahil edilerek bu Mahremiyet Politikasının bir parçası olmuştur. Bazaarvoice’un Mahremiyet Politikası hakkında sorularını varsa Bazaarvoice’un Mahremiyet Ekibine +1(866) 522-9227 veya privacy@bazaarvoice.com’dan ulaşınız.


PDP’nin herhangi bir hizmetini kullanıyorsanız, bu Mahremiyet Politikasının, Bazaarvoice’un Mahremiyet Politikasının ve PDP’nin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin tatbik edilebilir koşullarına uymayı kabul ediyorsunuz. Eğer bu Mahremiyet Politikası, Bazaarvoice’un Mahremiyet Politikası ve PDP’nin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin her hangi bir kısmını kabul etmiyorsanız, hizmetlere ulaşMAyın ve/veya kullanMAyın veya Hizmetleri kullanmayı DURDURUN.

A. Topladığımız bilgiler

Müşterilerimizden topladığımız bilgiler, müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamamıza ve dolayısı ile İnternet sitemizi geliştirmemize ve alışveriş deneyiminizi iyileştirmemize yardımcı oluyor. Aşağıda, topladığımız bilgi türleri yer almaktadır:

PDP İnternet sitesini ziyaret ettiğinizde, İnternet protokol adresinizi sizi tanımak, alışveriş sepetinizi belirlemek ve geniş kapsamlı demografik bilgileri toplamak amacıyla kullanıyoruz. İnternet sitemiz, alışveriş sepetinizdeki ögeleri izlemek ve her girişinizde bu ögelerin yeni baştan girişini yapmamanız için tanımlama bilgileri kullanmaktadır. İnternet sitemizde gezinmeniz için tanımlama bilgilerinin kullanımını kabul etmeniz gerekmez, ancak alışveriş sepetinin düzgün çalışabilmesi için İnternet sitemizden sipariş verirken tanımlama bilgilerinin kullanımını kabul etmeniz gerekecektir. Tanımlama bilgileri müşterilerin kişisel bilgilerini kaydetmek için kullanılmazlar.

Bir sipariş verdiğinizde, sizden adınız, e-posta adresiniz, sevkıyat ve fatura adresiniz, telefon numaranız, IP adresiniz, cihaz verileriniz ve kredi kartı bilgileriniz gibi temel bilgileri alacağız. Bu bilgileri siparişinizi onaylamak, yerine getirmek ve herhangi bir sorunuz olursa bu soruyu yanıtlamak için kullanacağız. Gerektiği durumlarda kişisel bilgilerinizi siparişinizi hazırlamak ve göndermek için belirli üçüncü taraf aracı şirketleri ve çevrim içi tedarik iş ortaklarımız (ör. E-ticaret platformları, kredi kartı işlemcileri, nakliye şirketleri vb.) ile paylaşacağız. Sipariş sürecinin veya hesap oluşturma işleminin bir parçası olarak temin edilen e-posta adreslerini kendi veri tabanımızda saklayacağız. Bu bilgi yukarıda açıklandığı üzere kullanılacak ve paylaşılacaktır. İzin vermeniz durumunda ve geçerli yasalara göre e-posta adresiniz pazarlama amacıyla da kullanılabilir.

PDP`nin İnternet sitesinde “bir arkadaşına e-posta gönder” özelliği bulunmaktadır ve bu özellik, İnternet sitemizdeki ürün ve diğer bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlamaktadır. Bu özelliklerin kullanımı için bize verilen e-posta adresi, e-posta ile iletişim amacıyla kullanılmaktadır. Bu e-posta adresleri veri tabanımızda saklanmaz ve esas itibari ile hangi amaç için girildiyse o amaca yönelik olarak kullanılırlar. PDP’nin bir e-posta bildirim programı bulunmaktadır ve bu program ile müşterilere herhangi bir ürün satışa sunulduğunda bilgi verilir. Bu hizmet için verilen e-posta adresleri sadece bildirim göndermek amacıyla kullanılır ve kullanım sonrasında silinir.

PDP’nin İnternet sitelerinde, kullanıcıların ürün bilgilerini, ürünleri veya diğer bilgileri Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya kanalları üzerinden arkadaşları ile paylaşmaları için sosyal medya düğmeleri bulunabilir PDP sosyal ağlarınızla ilgili hiçbir bilgiyi saklamaz ve sosyal medya pazarlama işlemlerini ilgili sosyal medya ağının uyguladığı koşullara uygun bir şekilde gerçekleştirir.

İnternet sitemizi kullanımınız esnasında elde edilen bilgileri (e-posta adresiniz de dahil, ancak bununla sınırlı kalmadan) veya kendi pazarlamanız veya başka bir nedenle satın aldığınız ürünler hakkındaki bilgileri pazarlama ve diğer iş ilişkilerimiz olan şirketler ile paylaşabiliriz.

PDP ürün yazılımlarını ve uygulamalarını kullandığınızda, adınızı, e-posta adresinizi ve bize verdiğiniz diğer kişisel bilgilerinizi toplayarak bu gibi yazılım ve uygulamaların kullanımına (ör. hesap girişi, doğrulama vb.) yönelik olarak kullanabiliriz. PDP aynı zamanda otomatik olarak oyun konsolunuz veya kişisel bilgisayarınızın donanımı ve kullanıcı yapılandırması, kalibrasyonu ve tanılama ayarları da dahil olmak üzere yazılımı ile ilgili bilgileri toplamaktadır. Bu bilgiler PDP’nin Hizmetleri sunması ve çalıştırması, Hizmetlerin kalitesinin sürdürülmesi ve Hizmetlerin kullanımı ile ilgili genel istatistiklerin sağlanması için kullanılır. PDP aynı zamanda kişisel olarak tanımlayıcı olmayan bilgileri de toplayabilir ve kullanıcı tercihleri ve ürün konfigürasyonu için elde edilen bu toplu bilgileri ileride geliştireceği ürünler, pazarlama, müşteri hizmetleri ve iş amacıyla kullanabilir.

B. Bilgilerinizin kullanımı

Bir sipariş verirken, PDP adınızı e-posta adresinizi, sevkıyat ve faturalama adresinizi, ödeme bilgilerinizi, şirket adını, telefon numaranızı, IP adresinizi ve cihaz verilerinizi toplar. Bu bilgilere siparişleri yerine getirmek, işlemlerini gerçekleştirmek, doğrulama yapmak ve ödeme işlemlerini yürütmek de dahil olmak üzere, size Hizmetleri sunmak üzere ihtiyaç duymaktayız. Bu bilgileri aynı zamanda Hizmetlerimizi iyileştirmek amacıyla da kullanırız.

PDP aynı zamanda Hizmetleri size sunmak için müşterilerine ait kişisel olarak tanımlama yapılamayacak verileri ve bilgileri toplar ve verileri bir araya getirir. PDP müşterilerin ziyaret ettiği menüleri ve sayfaları izleyerek hangi Hizmetlerin en popüler hizmetler olduğunu belirler. PDP aynı zamanda kullanıcının Hizmetlere erişiminden başlayarak, Hizmetleri kullanmayı durdurduğu ana kadar geçen oturum erişim süresini ve kullanıcının bir oyun konsolu mu yoksa kişisel bir bilgisayar üzerinden mi erişim sağladığının kaydını tutar. Bu veriler davranışları, belirli bir konuyla özellikle ilgilendiklerini gösteren kullanıcılara, özelleştirilmiş içerikleri veya yaptığımız reklamları sunmamız için kullanılabilir.

PDP izleme özelliğini kullanarak, kullanıcıların davranışlarını, Hizmetleri ziyaret edişlerini ve bu Hizmetleri kullanımlarını esas alarak reklam ve yeniden pazarlama kitleleri oluşturabilir. PDP aynı zamanda, kullanıcı yapılandırmasını, tercihlerini, yakınlıklarını / ilgi alanlarını ve coğrafi konumlarını esas alarak özelleştirilmiş reklamlarla bu kullanıcıları hedefleyebilir. PDP verileri sadece Google Analytics gibi satıcı izleme üçüncü taraf hizmetleri ile paylaşır. Kullanıcılara reklam gönderirsek veya gönderdiğimizde reklam gönderme kontrol kutusunu işaretleyerek reklam almayabilirsiniz. PDP müşterilerinin kişisel olarak tanımlamayan verilerini ve bilgilerini üçüncü taraf reklam platformlarından özelleştirilmiş reklam göndermek için kullanabilir. PDP kendi adına hizmet (reklam) sağlamaları için müşterilerinin kişisel olarak tanımlamayan verilerini ve bilgilerini üçüncü taraflarla paylaşabilir.

PDP müşterilerinin kişisel olarak tanımlamayan verilerini ve bilgilerini üçüncü taraflara satmaz veya kiralamaz. Müşteriyi kişisel olarak tanımlamayan verileriniz ve bilgileriniz PDP‘nin güvenilir üçüncü taraf tedarikçilerine Hizmetlerin değiştirilmesi, güncellenmesi ve yükseltilmesi amacı ile transfer edilebilir. Buna ek olarak, PDP bu verileri ve bilgileri istatistiksel analiz yapılması ve Hizmetlerin sağlanması ve iyileştirilmesi için kullanabilir.

PDP, topladığımız müşteri bilgilerini, yasalara uyum sağlamamız gerektiğinde veya yasalara göre uygun olduğunu düşündüğümüzde (ör. yasal mahkeme çağrısı, tutuklama emirleri veya mahkeme emri); bu Gizlilik Politikasını veya diğer politika ve sözleşmelerimizi yürütmek veya uygulamak; alacaklarımızın tahsil edilmesi işlemlerini başlatmak, faturalamak ve tahsil etmek; kullanıcılarımızın veya bizim haklarımızı, varlıklarımızı ve güvenliğimizi korumak; kullanıcılarımızı Hizmetlerin sahtekar, kötü amaçlı veya yasa dışı kullanımından korumak için veya herhangi bir kişinin ölüm veya fiziksel yaralanma tehlikesini içeren acil bir durumun müşteri verilerinin veya bilgilerinin açıklanmasını gerektirdiğine veya haklı kıldığına inanırsak açıklayabiliriz.

Herhangi bir şirket birleşmesi, şirketin satın alınması, borç finansmanı, şirket varlıklarının satılması ve nakit darlığı, iflas veya tasfiye halinde PDP’nin şirket varlığı olarak tanımlanabilir varlıklarını oluşturan, müşterilerimize ait, kişisel olarak tanımlamayan verileri ve bilgileri ve diğer müşteri bilgilerini üçüncü taraflara şirket varlığı olarak transfer edebiliriz. Böyle bir durumda size bir bildirim gönderebiliriz, ancak böyle bir transferden vazgeçme hakkınız bulunmamaktadır.

C. Bilgilerinizin güvenlik altına alınması

Kişisel bilgisayarınızın ve oyun konsolunuzun parolası da dahil olmak üzere, Hizmetlerimize erişmek üzere kullandığınız bilgi ve içerikleri korumaktan ve ve bunlarla yetkisiz erişim yapılmasını engellemekten siz sorumlusunuz. Parolanızı herhangi bir üçüncü tarafa açıklamayacağınızı, hesabınız kullanılarak yapılan tüm etkinliklerden, siz yetki vermiş olun veya olmayın sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. Lütfen hesabınızın yetkisiz bir şekilde kullanımını derhal PDP’ye bildirin.

PDP size ait müşteri kişisel bilgilerini yetkisiz erişime, kullanıma ve açıklamaya karşı korur. Buna ek olarak, PDP verdiğiniz bu gibi verileri ve bilgileri güvenli ortamlarda bulunan kontrollü sunucularda saklamakta ve yetkisiz erişim, kullanım ve açıklamaya karşı korumaktadır. Güvenliği çok ciddiye almaktayız ve bilgilerinizin yetkisiz erişime karşı %100 emin olarak korunduğunu garanti edemesek de, aldığımız güvenlik önlemlerinin yeterli olduğuna inanıyoruz. Herhangi bir güvenlik ihlali olması ve kişisel verilerinize yetkisiz erişim olması durumunda sizi bilgilendireceğiz.

D. Gizlilik Politikası değişiklikleri

PDP bu Gizlilik Politikasını ve Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasını size önceden herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirebilir. Bu değişiklikler yeni Gizlilik Politikasının yayınlandığı tarihte yürürlüğe girecek ve Hizmetlerimiz ile İnternet sitelerimizi kullanan tüm kullanıcılarımız için belirtilen tarihten itibaren -geçerli olacaktır. Bu değişikliklerin yapılıp yayınlanmasından sonra Hizmetleri veya PDP İnternet sitesini kullanmaya devam ederek yenilenen politikayı kabul etmiş olacaksınız. Bu nedenle Gizlilik Politikasındaki değişiklikleri ve güncellemeleri düzenli olarak gözden geçirmenizi öneriyoruz.

E. PDP iletişim bilgileri

PDP bu Gizlilik Politikası ile ilgili yorumlarınızdan memnuniyet duyacaktır. Lütfen www.pdp.com adresinde bulunan “Bizimle İletişime Geçin” bağlantısını kullanarak PDP Müşteri Hizmetleri Bölümü ile iletişime geçin. Daha fazla bilgi edinmek ve Hizmetlerle ilgili tüm şartları, koşulları, kısıtlamaları ve Hizmet kullanımınızı gözden geçirmek için lütfen Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasını da gözden geçirin.

Yürürlük Tarihi: 27 Şubat 2018